Országos sportlövő verseny a VSZK-ban - 2018-01-09

Tavaszias napsütésben rendezte mag a Százhalombattai Lövészklub a IX. Százhalombattai Shooting Opent, amely a Magyar Sportlövők Szövetsége EB-válogatójának, illetve a YOG (ifjúsági olimpia) kvalifikációs sorozatának egyik állomása is volt január 6-7-én.

Természetesen a Százhalombattai Lövészklub népes csapata is részt vett a megméretésen, amelyre közel 350 versenyző érkezett az ország minden szegletéből. A Városi Sportcsarnok kiváló körülményeket biztosított a nemzetközi versenyek előírásai szerint rendezett sporteseménynek, amelyhez a sportági szövetség biztosította a közel százmilliós értéket képviselő elektromos lőberendezést.

A serdülőtől a felnőttig korosztályonként és nemenként külön rendezték meg a légpuska és légpisztoly versenyszámokat. A verseny több fordulós rendszerben zajlott. Szombaton az alapversenyeket, míg vasárnap a negyvenes középdöntőket majd a nyolcas finálékat tartották.

A 2018-ra megváltozott sportági szabályozás érintette a női versenyszámokat. Az idei évtől ugyanis a korábbi 40 helyett, a férfiakhoz hasonlóan a nők is 60 lövést adnak le.
Joó Attila 562 körös eredménnyel harmadik helyezést ért el a férfiak 60 lövéses számában, ahol Kéri Attila 559 körrel hetedik lett. A junior fiúk között Szemán Dávid 560 körrel bronzérmet szerzett, míg ifjabb Joó Attila 544 körrel nyolcadik helyen végzett. Az ifi fiúk pisztolyos számában Klem Barna 534 körrel 6. lett. A női mezőnyben Virágné B. Anikó 550 körrel szintén a 6 helyezést érte el.

Szombaton kerültek sorra a nemzeti versenyszámok, vagyis a légpisztoly 20 lövés. A férfiak között 2. Hujbert Dániel 185, 3. Joó Attila 183, 4. Kéri Attila 183, 7. Virág István 175 körrel. A junior fiúk között 1. ifjabb Joó Attila 175, 2. Rákosi Patrik 165 körrel. Az ifi fiúk számában 1. Klem Barna 175, 2. Papp Máté 174, 3. ifjabb Virág István 166 körrel, míg a serdülők között a fiúknál 1. Darabos Donát 163, 2. Joó Zoltán 163, 3. Dobai Ádám 160 körrel.

A női 20 lövéses versenyszámot Csorba-Deák Kitti nyerte 187 körrel, 2. Virágné B. Anikó 181, 3. Kéri Otti 176 körrel. A junior lányok versenyén 1. Bakonyi Nóra 169, 2. Vencz Tímea 166 körrel. Az ifi lányok közül 1. Kuzsel Boglárka 176, 2. Balogh Zsuzsa 175, 3. Aszt Réka 150 körrel, míg a serdülők között 1. lett Bencs Lilla 163, 2. Tóth Boglárka 159 körrel.

Vasárnap azok lőhettek, akik az eredmények összesítésében a legjobb negyven közé kerültek. A férfiak népes mezőnyében negyedik helyen végzett Kéri Attila 562 körrel, majd a nyolcas döntőben nyolcadik lett. Szemán Dávid 561 körrel a hetedik helyen végzett, viszont a végső összecsapásban nagyszerű szerepléssel a harmadik helyre jött föl a pisztolyosok között. A nők mezőnyéből Kéri Otti 552 körös eredményével negyedikként jutott a döntőbe, ahol a hatodik helyet sikerült megszereznie. , Csorba Deák Kitti 549 körrel hatodikként került a nyolcas döntőbe, ahol végül 5. helyezett lett.

A napot és a versenyhétvégét a serdülők 40 lövéses versenyszáma zárta. A fiúk között győzött Joó Zoltán 346 körrel, míg Hornyák Hunor 332 körrel harmadik lett. A lányok között elsőséget szerzett Bencs Lilla 318 körrel, Tóth Boglárka 295 körrel második, Polauf Szintia 285 körrel harmadik lett.