Öt arany a diákolimpián - 2017-11-20

Öt arany-, három ezüst- és két bronzéremmel tértek haza  a Pest megyei válogatott százhalombattai tagjai a sportlövő diákolimpia november 18-án Derecskén rendezett döntőjéről.

A három és fél órás útnak hajnali fél hatkor vágott neki a verseny egyik legnépesebb, 19 fős csapata.  A sportesemény a közel négyszáz induló miatt reggeltől késő esti g tartott. Minden megye képviseltette magát. A Százhalombattai Lövészklub különítménye majdnem éjfélre ért haza, de fáradtságnak nyomát sem érezték, mivel a versenyzők az eddigi legsikeresebb diákolimpiájukat ünnepelhették.

A korosztályonként rendezett versenyen harmadik helyen végzett puska 20 lövés csapatszámban az Arany János általános iskolás fiúcsapata: Czirok Merse, Virág Henrik, Virág István. A pisztolyos fiúk között két battai állt a dobogón: Czirok Merse (Arany) 177 körrel első, Dobai Ádám (Arany) 173 körrel harmadik lett. A Czirok- Dobai-Virág összeállítású csapat első helyezést ért el. Ugyancsak pisztolyos számban Kóti Dávid (VMG) 178 körrel második, csapatban a VMG - Kóti Dávid, Sas Bence, Szigeti Ármin - első helyezést ért el. A lányok között Agárdi Annamária (Budapestet képviselve) 367 körrel második lett, a csapatok versenyében a Fábián Fanni, Kuzsel Boglárka, Vencz Tímea (Arany) összeállítás a dobogó tetejére állhatott.  A fiúk között Szemán Dávid, a SZISZKI diákja 374 körrel (az első sorozata majdnem hibátlan, így 99 kör) második, Joó Attila (SZISZKI) 369 körrel 5. lett. A SZISZKI diákjaiból álló csapat - Joó Attila, Rákosi Patrik, Szemán Dávid - aranyéremmel és diákolimpiai országos bajnoki címmel térhetett haza.

Több battai lövő egyéni legjobb eredményét érte el a versenyen.