Battai versenyzők az országos döntőben - 2017-10-18

Százhalombattán rendezték a Sportlövő Diákolimpia Pest megyei döntőjét október 14-én. A versenyen 17 tanintézmény 89 diákja indult légpisztolyos és légpuskás számokban, 2003-2007-es, illetve 1998-2002-es korosztályos bontásban.

A megye legnagyobb utánpótlásbázisát a Százhalombattai Lövészklub biztosítja, a mezőny kétharmadát tették ki a helyi indulók. A sporteseményt megtisztelte jelenlétével a Magyar Sportlövők Szövetségének szövetségi kapitánya, Győrik Csaba és Joó Éva világbajnok, olimpikon lövő is.

A november 18-i, derecskei országos döntőbe az egyéni számok első három helyezettjei, valamint a csapatelsők jutottak – közöttük számos battai versenyzővel.

Légpuska és légpisztoly 20 versenyszámban első lett Cséri Dorottya (Százhalombattai Arany J. Ált. Isk. és Gimn.), a pisztolyosok között harmadik helyen végzett Polauf Szintia (Érdi Bolyai János Ált. Isk.)

A fiúk 20 lövéses puskás számában első lett Czirok Merse (Szhbattai. Arany), az iskola puskás csapata (Czirok, Virág István, Virág Henrik) pedig a dobogó tetejére állhatott.
Ugyanebben a korcsoportban a légpisztolyosok között a fiúknál első lett Dobai Ádám (Szhbattai. Arany) második Virág István (Szhbattai. Arany). Csapatban nyert az Arany János iskola (Dobai, Virág, Czirok).

A középiskolások között légpuska és légpisztoly 20 számban is második lett Aszt Réka (SZISZKI). Légpuska 20 számban harmadik helyet szerzett Kóti Dávid Attila (érdi VMG).  Légpisztoly 20 számban első lett Kóti Dávid Attila (VMG), második Paczolay Gergely (SZISZKI), csapatban nyert az érdi VMG (Kóti, Szigeti Ármin, Sas Bence).

Légpisztoly 40-es számban első helyen végzett Balogh Zsuzsa (VMG), másodikon Kuzsel Boglárka (Szhbattai. Arany), harmadikon Vencz Tímea (Szhbattai. Arany). Csapatban első helyen jutott tovább a százhalombattai Arany János (Kuzsel, Vencz, Fábián).

A fiúk ugyanezen számában eluralta a dobogót a SZISZKI. Szemán Dávid első, Joó Attila második, Rákosi Patrik harmadik helyen végzett, és ugyanők csapatban is elsőséget szereztek.