Évnyitó lőverseny Battán - 2016-01-12

Idén is Százhalombattán ébredeztek az újév első versenyén a sportlövők január 9-10-én. Gyorsan kellett kelni, mert a VII. Shooting Open nemzetközi verseny egyben az első válogató volt a február végén megrendezésre kerülő győri 10 méteres Európa-bajnokságra.

A százhalombattai légpisztolyos és légpuskás versenyen szinte mindenki ott volt, aki az országban számít, de érkeztek lövők Nagyváradról és Újvidékről is. Folyamatos nagyüzem volt a két nap alatt az 1-es iskola tornatermében. A 330 induló között szép számmal akadtak helyi sportolók, akik közül többen a hazai csúcshoz közeli eredményt értek el. Az olimpián használatos célgépeknek megfelelő lőberendezéseket a Magyar Sportlövők Szövetsége biztosította a rendezőknek.

A Százhalombattai Lövészklub lövői közül több mint harmincan indultak a különféle korosztályokban. A junior pisztolyos fiúk között Izsó András 3. helyen végzett (539). Az ifi fiúk 60 lövéses pisztolyos számában Szemán Dávid második (537), Joó Attila 4. (517), Rákosi Patrik 5. (513), Zsebők Máté 6. (503) helyezést ért el.

A 40 lövéses pisztolyos számban a nők között Csorba-Deák Kitti 7. (369). lett. A junior lányok versenyében Fábián Fanni 5. (356)., Fodor Enikő 8. (352) helyen végzett.

Az ifi pisztolyos lányok mezőnyében Bakonyi Nóra 3. (344) helyen állhatott a dobogóra, míg a serdülő fiúk között Klem Barnabás 2. (330), Mucsi Dániel 3. (295), Zsebők Flórián 5. (251) lett.

A nemzeti szám, vagyis a légpisztoly 20 férfi mezőnyében Hornyánszki Tamás negyedik lett 179 körrel, Farkas Sándor Zsolt 5. a negyedikkel megegyező 179 körrel (kevesebb belső tízessel), Hujbert Dániel 6. 176 körrel. A junior fiú között Rákosi Patrik 181 körös eredménnyel állhatott a dobogó tetején, Papp Máté 180 körrel a 2., Szemán Dávid 177 körrel harmadik, Joó Attila 174 körrel 4., Kardos Gergő 169 körrel hatodik lett. A női mezőnyben is taroltak a battaiak és birtokba vették a dobogó kétharmadát, mert Csorba-Deák Kitti 184 körrel első és Kéri Otti 182 körrel második helyen végzett. A serdülő lányok pisztolyos számát Poszpisek Laura nyerte 124 körrel.

A rendezvényen részt vett mind az öt Riói olimpia kvótás, az MSSZ vezetőségéből Nagy György elnök, Hammerl László és Boros György alelnökök, Sinka László főtitkár és Győrik Csaba szövetségi kapitány is.

A versenyre érkezők szinte már hazajárnak Százhalombattára, mert a kiemelt sportesemény mellett, idén már negyedik alkalommal városunk ad otthont a (légfegyveres) 10 méteres országos bajnokságnak is, amire idén február első hétvégéjén a Városi Sportcsarnokban kerül sor.

A január eleji Shooting Open végén Kéri Attila, a Százhalombattai Lövészklub elnöke, az MSSZ elnökségi tagja elmondta, hogy szervezőként nagyon elégedett, hiszen a Shooting Open az ország legnépesebb versenye, amelyet egyesület rendez. Az alapos előkészítésnek, a bírók felkészültségének és az önkéntes segítőknek köszönhetően a sportesemény zökkenőmentesen zajlott, és öröm volt tapasztalni a hazai versenyzők fejlődését is.